Fotbal/Dunărea Călărași/Programul competițional al Ligii a 2-a

Săptămâna aceasta, la baza sportivă a Federaţiei Române de Fotbal de la Mogoşoaia, a avut loc tragerea la sorţi pentru stabilirea programului competiţional al ediţiei 2017-2018 a Ligii 2.

Noul campionat al eşalonului secund ar putea avea la start 20 de cluburi, situaţia Forestei Suceava şi a Metalului Reşiţa urmând a fi clarificată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv al FRF, ce va avea loc pe 1 august. Până atunci, în Adunarea Generală Extraordinară a Cluburilor din Liga 2, care a avut loc în această dimineaţă la Mogoşoaia, s-au inclus în calcul cele 19 cluburi înscrise până la 20 iulie, cât şi Metalul Reşiţa, echipă care solicită să joace în noul sezon în locul echipei FC Braşov, cea care avea drept de participare, însă nu s-a înscris, fiindcă va intra în faliment.

Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2, ediţia 2017/2018 – TUR:

ETAPA 1 – 5 august 2017

Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa

Ripensia Timişoara – Foresta Suceava

ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava

Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara

SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu

Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă

Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare

Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi

CS Mioveni – CS Afumaţi

AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

ETAPA 2 – 12 august 2017

Metalul Reşiţa – CS Baloteşti

CS Afumaţi – AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi – CS Mioveni

Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni

UTA Bătrâna Doamnă – Metaloglobus Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte

ASU Politehnica Timişoara – SCM Piteşti

Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila

Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

ETAPA 3 – 19 august 2017

Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa

ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava

SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava

Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Academica Clinceni – UTA Bătrâna Doamnă

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi

CS Baloteşti – CS Afumaţi

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – CS Afumaţi

Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti

Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt

UTA Bătrâna Doamnă – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte

Foresta Suceava – SCM Piteşti

Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila

Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

ETAPA 5 – 26 august 2017

ASA Târgu Mureş – Metalul Reşiţa

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

SCM Piteşti – Luceafărul Oradea

Chindia Târgovişte – Foresta Suceava

Metaloglobus Bucureşti – Ştiinţa Miroslava

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

AFC Hermannstadt – UTA Bătrâna Doamnă

CS Baloteşti – Olimpia Satu Mare

CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi

ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi

Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi

UTA Bătrâna Doamnă – CS Baloteşti

Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Ştiinţa Miroslava – Academica Clinceni

Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

Ripensia Timişoara – SCM Piteşti

ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila

ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

Dacia Unirea Brăila – Metalul Reşiţa

SCM Piteşti – ASA Târgu Mureş

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea

Academica Clinceni – Foresta Suceava

CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava

AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Afumaţi – UTA Bătrâna Doamnă

Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare

UTA Bătrâna Doamnă – Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi

ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti

Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt

Foresta Suceava – CS Mioveni

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte

Dacia Unirea Brăila – SCM Piteşti

ETAPA 9 – 23 septembrie 2017

SCM Piteşti – Metalul Reşiţa

Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila

Metaloglobus Bucureşti – ASA Târgu Mureş

Academica Clinceni – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – Luceafărul Oradea

AFC Hermannstadt – Foresta Suceava

CS Baloteşti – Ştiinţa Miroslava

CS Afumaţi – ASU Politehnica Timişoara

Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

Olimpia Satu Mare – UTA Bătrâna Doamnă

ETAPA 10 – 30 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – UTA Bătrâna Doamnă

Pandurii Târgu Jiu – Olimpia Satu Mare

ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi

Foresta Suceava – CS Baloteşti

Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

ASA Târgu Mureş – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti

SCM Piteşti – Chindia Târgovişte

ETAPA 11 – 7 octombrie 2017

Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa

Metaloglobus Bucureşti – SCM Piteşti

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

CS Mioveni – ASA Târgu Mureş

AFC Hermannstadt – Ripensia Timişoara

CS Baloteşti – Luceafărul Oradea

CS Afumaţi – Foresta Suceava

Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava

Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timişoara

UTA Bătrâna Doamnă – Pandurii Târgu Jiu

ETAPA 12 – 14 octombrie 2017

Metalul Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă

Ştiinţa Miroslava – Olimpia Satu Mare

Foresta Suceava – Dunărea Călăraşi

Luceafărul Oradea – CS Afumaţi

Ripensia Timişoara – CS Baloteşti

ASA Târgu Mureş – AFC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni

SCM Piteşti – Academica Clinceni

Chindia Târgovişte – Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 13 – 21 octombrie 2017

Metaloglobus Bucureşti – Metalul Reşiţa

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

CS Mioveni – SCM Piteşti

AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

CS Baloteşti – ASA Târgu Mureş

CS Afumaţi – Ripensia Timişoara

Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea

Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava

UTA Bătrâna Doamnă – Ştiinţa Miroslava

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

ETAPA 14 – 28 octombrie 2017

Metalul Reşiţa – ASU Politehnica Timişoara

Ştiinţa Miroslava – Pandurii Târgu Jiu

Foresta Suceava – UTA Bătrâna Doamnă

Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare

Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi

ASA Târgu Mureş – CS Afumaţi

Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti

SCM Piteşti – AFC Hermannstadt

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – Academica Clinceni

ETAPA 15 – 4 noiembrie 2017

Academica Clinceni – Metalul Reşiţa

CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

CS Baloteşti – SCM Piteşti

CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila

Dunărea Călăraşi – ASA Târgu Mureş

Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara

UTA Bătrâna Doamnă – Luceafărul Oradea

Pandurii Târgu Jiu – Foresta Suceava

ASU Politehnica Timişoara – Ştiinţa Miroslava

ETAPA 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – Ştiinţa Miroslava

Foresta Suceava – ASU Politehnica Timişoara

Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă

ASA Târgu Mureş – Olimpia Satu Mare

Dacia Unirea Brăila – Dunărea Călăraşi

SCM Piteşti – CS Afumaţi

Chindia Târgovişte – CS Baloteşti

Metaloglobus Bucureşti – AFC Hermannstadt

Academica Clinceni – CS Mioveni

ETAPA 17 – 11 noiembrie 2017

CS Mioveni – Metalul Reşiţa

AFC Hermannstadt – Academica Clinceni

CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti

CS Afumaţi – Chindia Târgovişte

Dunărea Călăraşi – SCM Piteşti

Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Brăila

UTA Bătrâna Doamnă – ASA Târgu Mureş

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea

Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava

ETAPA 18 – 18 noiembrie 2017

Metalul Reşiţa – Foresta Suceava

Luceafărul Oradea – Ştiinţa Miroslava

Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Dacia Unirea Brăila – UTA Bătrâna Doamnă

SCM Piteşti – Olimpia Satu Mare

Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi

Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi

Academica Clinceni – CS Baloteşti

CS Mioveni – AFC Hermannstadt

ETAPA 19 – 25 noiembrie 2017

AFC Hermannstadt – Metalul Reşiţa

CS Baloteşti – CS Mioveni

CS Afumaţi – Academica Clinceni

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

Olimpia Satu Mare – Chindia Târgovişte

UTA Bătrâna Doamnă – SCM Piteşti

Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

ASU Politehnica Timişoara – ASA Târgu Mureş

Ştiinţa Miroslava – Ripensia Timişoara

Foresta Suceava – Luceafărul Oradea

Prima parte a campionatului continuă cu încă două etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 şi se încheie pe 2 iunie 2018. În acest interval vor avea loc încă două etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.

 

 

 

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Va rugam introduceti caracterele de verificare

Citește articolul precedent:
DRS Călărași/ANUNŢ ANGAJARE

Direcţia Regională de Statistică Călăraşi organizează concurs de recrutare pentru ocuparea funcţiilor  publice de execuţie vacante, conform art. 49 din...

Închide