Rezultate de excepţie ale elevilor Şcolii Mircea Vodă Călăraşi la olimpiadele şcolare

Anul acesta a fost unul extrem de fructuos din punct de vedere al rezultatelor elevilor Şcolii Mircea Vodă care au participat la olimpiadele şcolare, cele mai bune din toată existenţa şcolii de până acum. Din cei 23 de participanţi la etapele judeţene numai puţin de 5 elevi s-au calificat în etapele naţionale ale concursurilor şcolare.

Olimpicii Şcolii Gimnaziale Mircea Vodă Călăraşi

PREDA CRISTIAN VASILE

Clasa a V a

Premiul I Concursul „Călători prin istorie” etapa judeţeană calificat la faza Naţională

Profesor coordonator FILIP NICOLAE

Menţiune Concursul naţional „Lumina Math” etapa judeţeană

Profesor coordonator DABU CARMEN

ŞERBAN ANDREEA CRISTINA

Clasa a-VIII a

Premiul I Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă” etapa judeţeană calificată la faza Naţională

Profesor coordonator ALDEA MARIANA

Premiul III Olimpiada de istorie etapa judeţeană

Profesor coordonator FILIP NICOLAE

Menţiune Concursul „Cultură şi spiritualitate românească” etapa judeţeană

Profesori coordonatori  ALDEA MARIANA şi SPIROIU MIŞU

Menţiune Concursul Naţional „Ion Barbu-Dan Barbilian” etapa judeţeană

Profesor coordonator ALDEA MARIANA

MATACHE  ELENA

Clasa a VIII a

Premiul I Olimpiada de istorie etapa judeţeană calificată la faza Naţională

Profesor coordonator FILIP NICOLAE

TUDOR CAMELIA

Clasa a VIII a

Premiul I Olimpiada de Ştiinţe socio-umane etapa judeţeană calificată la faza Naţională

Profesor coordonator GĂBREANU LAURA

Menţiune Concursul naţional „LuminaMath” etapa judeţeană

Profesor coordonator DABU CARMEN

PAVEL ANDREI MARIAN

Clasa a VIII a

Premiul I Olimpiada de Ştiinţe socio-umane etapa judeţeană calificat la faza Naţională

Profesor coordonator GĂBREANU LAURDUŢĂ MATEI ŞTEFAN

Clasa a II a

Locul II Concursul naţional „LuminaMath” etapa Naţională

Profesor coordonator DUMITRAŞCU  DANIELA

DUMITRACHE MARIA

Clasa a V a

Menţiune Olimpiada de religie etapa judeţeană

Profesor coordonator  SPIROIU MIŞU

Locul II Concurs regional „Românie, plai de dor” etapa regională

Profesor coordonator  NEDELCU FLORICA

NĂSTASE ANDREI

Clasa a V a

Premiul II Olimpiada de lingvistică etapa judeţeană

Profesor coordonator MANOLACHE VERONICA

Locul III Concursul „Călători prin istorie” etapa  judeţeană

Profesor coordonator FILIP NICOLAE

Menţiune Olimpiada de matematică etapa judeţeană

Profesor coordonator VICIU LUCIA

NICA ALESIA

Clasa a V a

Locul  II Olimpiada de Educaţie Tehnologică etapa judeţeană

Profesor coordonator RODEAN GABRIELA

Locul III Olimpiada de lingvistică etapa judeţeană

Profesor coordonator MANOLACHE VERONICA

Menţiune Olimpiada de  religie etapa judeţeană

Profesor coordonator SPIROIU MIŞU

IORGULESCU CĂTĂLINA

Clasa a VI a

Locul II Concursul „Cultură şi spiritualitate românească” etapa judeţeană

Profesori coordonatori ALDEA MARIANA şi SPIROIU MIŞU

COJOCARU ADRIANA

Clasa a VI a

Locul  I Sesiunea de Comunicări ştiinţifice biologie etapa judeţeană

Profesor coordonator SÂRBU NICOLETA

Locul III Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă” etapa judeţeană

Profesor coordonator MANOLACHE VERONICA

COSTEA ALINA

Clasa a VI a

Locul I Sesiunea de Comunicări ştiinţifice biologie etapa judeţeană

Profesor coordonator SÂRBU NICOLETA

VÂLSAN ROBERTA

Clasa a VI a

Menţiune Concursul „Cultură şi spiritualitate românească” etapa judeţeană

Profesori coordonatori ALDEA MARIANA şi SPIROIU MIŞU

SANDU MARIA

Clasa a VII a

Locul  II Olimpiada de Educaţie tehnologică etapa judeţeană

Profesor coordonator RODEAN GABRIELA

Locul III Concursul naţional „Pleiada personalităţilor neamului românesc” etapa naţională

Profesor coordonator NEDELCU FLORICA

Menţiune Concursul naţional „Ion Barbu-Dan Barbilian” etapa judeţeană

Profesor coordonator ALDEA MARIANA

Menţiune Concursul „Cultură şi spiritualitate românească” etapa  judeţeană

Profesori coordonatori SPIROIU MIŞU şi ALDEA MARIANA

IUGA GABRIELA

Clasa a VII a

Menţiune Olimpiada de religie etapa judeţeană

Profesor coordonator SPIROIU MIŞU

DIMA ŞTEFANIA

Clasa a VII a

Locul II Concursul naţional „Pleiada personalităţilor neamului românesc” etapa naţională

Profesor coordonator NEDELCU FLORICA

GANEA TEODORA

Clasa a VII a

Locul III Olimpiada de Religie etapa judeţeană

Profesor coordonator SPIROIU MIŞU

GĂINUŞĂ DENISA

Clasa a VIII a

Locul II Olimpiada de Religie etapa judeţeană

Profesor coordonator  SPIROIU MIŞU

Menţiune Concursul naţional „Lumina Math” etapa judeţeană

Profesor coordonator DABU CARMEN

MANOLACHE ANDREEA

Clasa a VIII a

Locul III Olimpiada de religie etapa judeţeană

Profesor coordonator SPIROIU MIŞU

GHIŢĂ ELENA

MANOLACHE ANDREEA

Clasa a VIII a

Menţiune Olimpiada de religie etapa judeţeană

Profesor coordonator SPIROIU MIŞU

CADUC EILITIA

Clasa a VIII a

Menţiune Olimpiada limbă şi comunicare etapa judeţeană

Profesor coordonator MANOLACHE VERONICA

BICĂ ALEXANDRA

Clasa a VIII a

Menţiune Concursul „Cultură şi spiritualitate românească” etapa judeţeană

Profesori coordonatori SPIROIU MIŞU şi MANOLACHE VERONICA

Menţiune Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă” etapa judeţeană

Profesor coordonator MANOLACHE VERONICA

BĂRBOSU ELISA

Clasa a V a

Menţiune Olimpiada de Limba şi literatura română faza judeţeană

Profesor coordonator ALDEA MARIANA

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Va rugam introduceti caracterele de verificare

Citește articolul precedent:
Anunț finalizare proiect „Achiziția de echipamente și dotări în cadrul societății CARTARE AGROCHIMICA SRL”

  Societatea CARTARE AGROCHIMICA SRL anunță finalizarea activităților proiectului cu titlul „Achizitia de echipamente si dotari in cadrul societatii CARTARE...

Închide