luni, octombrie 28, 2024
AcasăSPORT"Distribuitorii" au câştigat Turneul de Minifotbal al Organizaţiei Municipale TNL Călăraşi

„Distribuitorii” au câştigat Turneul de Minifotbal al Organizaţiei Municipale TNL Călăraşi

Luni 10 februarie 2014 s-a desfăşurat finala „Turneului de minifotbal TNL” – organizat de TNL Călăraşi, organizaţia municipală.

Din cele 21 de echipe înscrise: TNL CĂLĂRAŞI, POLIŢIA LOCALĂ, PRIMĂRIA CĂLĂRAŞI, CONSILIUL JUDEŢEAN, DONALAM, SAINT GOBAIN, TNL GRĂDIŞTEA, TNL CIOCĂNEŞTI, SPITALUL JUDEŢEAN, ISU, OBIECTIV,  INTER MODELU, LIC. “MIHAI EMINESCU”, LIC. “BARBU ŞTIRBEI”, DISTRIBUITORII, LIKONT, S.N.P.P.C. CĂLĂRAŞI, LIC “SANDU ALDEA” (AGRICOL), PARTIDUL MIŞCAREA POPULARĂ (PMP), JANDARMERIA şi LIC. „ŞTEFAN BĂNULESCU”, ieri, în cadrul competiţiei fiind stabilit şi clasamentul final.

În cadrul meciurilor jucate în data de 10 februarie, finală mică s-a disputat între SAINT GOBAIN – TNL CĂLĂRAŞI – scor 4-3 şi finală mare DISTRIBUITORII – INTER MODELU – SCOR 2-1, clasamentul final arătând astfel:

Locul 1 – DISTRIBUITORII (premiu 1.000 de lei)

Locul 2 – INTER MODELU (premiu 700 de lei)

Locul 3 – SAINT GOBAIN (premiu 500 de lei)

Locul 4 – TNL CĂLĂRAŞI (premiu 300 de lei)

Valoarea totală a premiilor a fost de 3000 lei, fiind premiaţi şi cel mai bun jucător – Florin Coman (Inter Modelu) şi golgeterul competiţiei –  Ghiţă Naum (Distribuitorii) cu câte 200 de lei.